ورکشاپ دو روزه کیارنگ علایی در اهواز

تاريخ : چهارشنبه ۱۳۹۴ سي دي

به دعوت آموزشگاه عکاسی امین اهواز، فردا و پسفردا یکم و دوم بهمن نود و چهار، دو کارگاه عکاسی در شهر اهواز برگزار خواهم کرد.

عناوین و شرح درس این دو کارگاه از دغدغه های همیشگی من در باب عکاسی امروز ما است. در کارگاه اول به شکل گیری مجموعه عکس خواهم پرداخت و عناصری که در کنار هم امکان ارائه یک مجموعه را پیدا خواهند کرد. انواع مجموعه عکس، تعاریف و تمایزات آن به همراه نمونه مجموعه هایی از حسین اسکندری، محبوبه کرملی، هانیه استادآقایی،جلال شمس آذران، محبوبه کاظمی و احسان قنبری فرد در این نشست تحلیل خواهد شد.
در کارگاه دوم که عصر روز جمعه دوم بهمن برگزار خواهد شد به مفهوم خلاقیت در عکاسی خواهم پرداخت. عبارتی که این سال ها مدام و به انحای مختلف در عکاسی ایران مطرح شده است و گاهی حتی به صورت یک شابلون و یا تعریف برای جهت گیری خاصی از عکس ها درآمده است! در این نشست به تفاوت ابداع و نوآوری با خلاقیت، خلاقیت به عنوان فرآیندی فکری، تعابیر شخصی از موضوعات پیرامون، و سوالاتی نظیر این که آیا خلاقیت صفتی است که به عکس ها ضمیمه می شود یا شیوه ای است اکتسابی که متاثر از اصولی نظری و مبنای تاریخی، فرهنگی در عکس ها نمود پیدا خواهد کرد؟ آیا این حالت در پی مشروعیت بخشیدن به عکاسی هنری است یا وظیفه ای دیگر بر دوش دارد، خواهم پرداخت و به برخی از گرایشات از جمله لومینیسم، عکاسان استریت، شیوه های دستکاری از پیکتوریال ها تا نگره های معاصر اشاره خواهم کرد و آثاری از یوکینیو یانگاری، ریچارد موس، پیتر فانچال، آندریاس گورسکی، بروس گیلدن، جان فال و محمد غزالی را به عنوان مصادیقی بر این گفتار نمایش خواهم داد.
این دو کارگاه در اهواز، امانیه، میدان راه آهن، جنب بیمه رازی، پلاک سیزده برگزار خواهد شد.www.kiarangalaei.com
© 2023 All Rights Reserved. Kiarang Alaei | Development By : sinam