کارگاه نظری کیارنگ علایی در شهرکرد

تاريخ : چهارشنبه ۱۳۹۴ پنجم اسفند

به دعوت حوزه هنری استان چهارمحال بختیاری کارگاه نظری عکاسی در عصر روز پنج شنبه سیزدهم اسفند نود و چهار در شهرکرد برگزار خواهد شد.

مدرس این کارگاه «کیارنگ علایی» است و وی در این کارگاه به دو مبحث «ماهیت مجموعه عکس» و «دید در عکاسی» خواهد پرداخت.
در کارگاه نخست که در ساعت دو ظهر پنج شنبه در خانه هنرمندان شهرکرد برگزار خواهد شد به ماهیت مجموعه عکس، انواع آن، بنیان و شکل گیری و ضمائمی که به تولید مجموعه عکس کمک می کنند پرداخته خواهد شد، در کارگاه بعدی که در همین مکان در ساعت چهار برگزار خواهد شد به سه مرحله دیدن، ادراک کردن، نوشتار در تولید عکس های معاصر، سنت خاص عکاسی و سرشت آن، عکاسی به عنوان هنر ارجاعی، هنر اثبات گرا، و هنر میان گستره ای، پیدا کردن ملاک های زیباشناختی، مفهوم الهام پذیری، مصادیق تجربه شکل های بیانی جدید و درنهایت چگونگی برخورد با ایده پرداخته خواهد شد. در بخشی از فصل پایانی این کارگاه به اجرای ایده پرداخته خواهد شد و این که: ایده را چگونه اجرا کنم؟ روی کاغذ شکل اجرا را به صورت پلان به پلان نقاشی کنید. نقاشی ها را به دیوار اتاق بزنید و ده روز به آن ها نگاه کنید.ذو بعد از ده روز آیا هنوز جذابیت لازم را برای شما دارند یا بخشی از آن ها حوصله سربر و بیهوده به نظر می رسند؟
محل برگزاری این کارگاه ها: شهرکرد، خیابان سعدی غربی، چهارراه بوعلی، روبروی دبیرستان فجر اسلام، خانه هنرمندان شهرکرد می باشد. عکس پوستر اثر فرزانه فرح بخشی استwww.kiarangalaei.com
© 2023 All Rights Reserved. Kiarang Alaei | Development By : sinam